Column Backhand: Nr.14
Thu 16 February 2012 15:37 | 3 Reacties
Deze week bleef Teun de Nooijer in mijn gedachten hangen. Waarom? Op Facebook verscheen een stukje van Teun waarin hij de beleving van hockey in zijn jeugd beschreef. De meest gehoorde reactie was: “Kippenvel”. Het deed me denken aan het boek over Teun: nummer 14. Daarin geeft deze superster een kijkje in zijn gedachten en beleving onder andere tijdens Champion Trophies, WK´s en Olympische Spelen. Prachtig en oprechte verhalen. Hoofdschuddend dacht ik terug aan de woensdag in januari. Bondscoach Paul van Ass lichtte zijn besluit toe om Teun buiten de selectie te laten. Topsport is hard.
Onmiddellijk moest ik ook denken aan Johann Cruijff. Ooit speelde hij bij Ajax met rugnummer 14. Maar dat niet alleen.Ook Cruijff was, net zoals Teun, enig in zijn soort. Ongrijpbaar omdat elke voetbalbeweging schijnbaar intuïtief werd genomen. Maar Cruijff oefende en oefende zich een breuk op straat in Amsterdam. Teun deed dat ook in Egmond samen met zijn broers en vader. Al op jonge leeftijd hadden beiden door wat er voor nodig was om de absolute top in hun sport te bereiken.
Ik raakte verder in gedachten. En ik durf ze hier best te tonen. Ik dacht aan Cruijff en zijn totaal onverwachte overstap van Ajax naar Feyenoord.Een prachtig verhaal.Cruijff werd bij Ajax door voorzitter Harmsen aangesproken op zijn enorme salaris en Harmsen wilde het niet meer uitbetalen. Cruijff ging bij de aartsrivaal, Feyenoord, voetballen en werd met deze ploeg gelijk landskampioen en bekerwinnaar. Cruijff trok een lange neus naar Ajax. Waarom zou Teun zoiets niet doen? Zich beschikbaar stellen voor de Duitse Olympisch ploeg en in Londen een gouden medaille winnen.Ze kennen hem. Je moet er toch niet aan denken: “ Olympiasieger Teun De Nooijer.” Met nummer 14 op zijn rug.
Tags: Bloemendaal, Teun de Nooijer
Categorie: Column
Nieuwtje? Foutje gezien? Mail ons!
Reacties
Voor een profiel plaatje ga naar http://nl.gravatar.com/
Het is een c o l u m n ! Kort maar krachtig.
Reactie op 17 February 2012 om 14:46 uur.
Je kan idd alleen naar een ander land als je een dubbel paspoort hebt en je mag dan eerst 4 jaar voor geen enkel land zijn uitgekomen voordat je overstapt. Verder, Teun is nu terug dus alles is weer goed, zo ongeveer!
Reactie op 23 March 2012 om 15:27 uur.
Reactie plaatsen op 17 May 2012 om 12:51
R.M.
Alsof je je zomaar beschikbaar kan stellen voor een buitenlands team? Dat kan alleen als je een dubbel paspoort hebt,Teun mag dan een Duitste vrouw hebben maar een Duits paspoort heeft hij niet. Dus kan hij niet zomaar ´even´ voor Duitsland uitkomen,dat is lariekoek.
Reactie op 17 February 2012 om 14:06 uur.