LIVE Olympische Spelen Finale: Nederland - Argentinië (Eindstand 3-1) | Hoofdklasse Hockey Nederland
De Nederlandse hockeydames spelen de finale op de Olympische Spelen tegen Argentinië.

LIVE Olympische Spelen Finale: Nederland – Argentinië (Eindstand 3-1)

Vanaf 12.00 uur kan hier live de finale op de Olympische Spelen tussen Nederland en Argentinië gevolgd worden. Beide teams kennen elkaar van haver tot gort en een spannend duel lijkt vandaag een feit te worden. Volg hier de liveblog van de wedstrijd.

Einde wedstrijd

60′ De laatste minuut gaat in. Nederland valt aan

58′ Groene kaart Albertarrio. Het lijkt nu echt over te zijn voor Argentinië.

57′ Videoscheidsrechter voor Argentinië. De Argentijnen claimen de videoscheidsrechter. Deze wordt afgewezen

56′ Een finale is het, Argentinië doet niet veel onder van Nederland

55′ Mooi ook om te zien dat Alyson Annan rustig blijft. Tijdens de vorige Olympische Spelen leek zij te bezwijken onder de druk.

54′ Nog zes minuten te spelen.

Pien Sanders is een rots in de branding bij Oranje.
Pien Sanders is een rots in de branding bij Oranje. Foto: World Sport Pics / Frank Uijlenbroek

51′ Argentinië zet hoge druk. Nederland loert op de counter

48′ Dit toernooi scoorde ze niet veel, maar in meerdere wedstrijden was Welten zeker zichtbaar. Niet alleen loopt zij de corners er voor Oranje uit, ook heeft ze meerdere mooie voorzetten in eerdere wedstrijden gegeven.

47′ Bal op de voet Nunnink. Strafcorner. Gorzelany sleept op de voeten van Welten. Nieuwe corner. Wederom op de voet van Welten, ditmaal te hoog. De strafcorner wordt afgekeurd.

Einde derde kwart

45′ Trinchinetti komt vrij voor de goal van Koning, maar vergeet te scoren.

42′ Nederland bouwt op, Argentinië wacht af

Xan de Waard is weer terug bij haar oude niveau en speelt een goede wedstrijd.
Xan de Waard is weer terug bij haar oude niveau en speelt een goede wedstrijd. Foto: World Sport Pics / Frank Uijlenbroek

40′ Grote kans Maria Verschoor! De aanvalster had moeten scoren

34′ Argentinië zit er bovenop, de Nederlandse dames lijken nog niet onder de indruk te zijn

31′ Het derde kwart is begonnen

Einde tweede kwart

30′ Strafcorner Argentinië. Oei, Josine Koning. Het is de tweede keer dat de bal door je benen gaat. Gorzelany sleept de bal hard door de benen van de sluitpost. Argentinië leeft nog.

Caia van Maasakker scoort de 2-0 en de 3-0 voor Oranje.
Caia van Maasakker scoort de 2-0 en de 3-0 voor Oranje. Foto: World Sport Pics / Frank Uijlenbroek

29′ Wat vreselijk knap, nogmaals Caia van Maasakker. Succi wordt geklopt in de korte hoek door een strafcorner.

26′ Strafcorner Oranje. Het wilde dit toernooi helemaal niet vlotten voor Caia van Maasakker. Nu, op het moment dat het moet, straat ze er. De sleep gaat tegendraads op de plank. Het staat 2-0.

24′ Het doelpunt gaat naar Margot van Geffen. Zij heeft de bal blijkbaar nog licht getoucheerd.

23′ Retegui speelt een goede eerste helft. Nu maakt ze een fysieke fout, waardoor Matla een strafcorner kan versieren. De sleep van Matla wordt gestopt door een been, nieuwe corner. Prachtig, doelpunt van Frederique Matla! De sleep gaat naar de linkerplank en kan niet worden gestopt. Het staat 1-0.

20′ Mooie actie Eva de Goede. Een mooie combinatie belandt bij Maria Verschoor die uit een moeilijke hoek moet slaan. De middenveldster die bij Oranje vaak in de aanval is te vinden, schiet op de zijplank

17′ Nederland speelt aanvallend. Nunnink met een mooie aanvallende actie. De bal gaat net voorlangs.

16′ Het tweede kwart is begonnen

Einde eerste kwart

Een belangrijke kracht op het middenveld is die van Laura Nunnink.
Een belangrijke kracht op het middenveld is die van Laura Nunnink. Foto: World Sport Pics / Frank Uijlenbroek

13′ Groene kaart Lauren Stam

12′ Het eerste kwart gaat op en neer, waarbij er nog geen echte grote kansen zijn geweest

10′ Kans voor Retegui! Uit de draai schiet ze. Helaas voor haar raakt ze de bal niet goed

8′ Een fel Argentinië komt er soms venijnig uit

4′ Eerste corner voor Oranje. Van Maasakker sleept op de lat

Caia van Maasakker raakt de lat.
Caia van Maasakker raakt de lat. Foto: World Sport Pics / Martin Waichman

3′ De Argentijnse dames staan er bovenop. Matla kan niet aan de bal komen na een harde voorzet van Margot van Geffen

1′ We zijn begonnen

De klassieker Argentinië tegen Nederland zal waarschijnlijk veel vuurwerk geven.
De klassieker Argentinië tegen Nederland zal waarschijnlijk veel vuurwerk geven. Foto: World Sport Pics / Frank Uijlenbroek

0′ Het inspelen is bijna afgelopen. Beide teams starten over tien minuten met de wedstrijd. Eerst klinken zo nog de volksliederen. We zien vandaag Laurine Delforge en Sarah Wilson de wedstrijd fluiten. Laatstgenoemde maakte een aantal discutabele beslissingen in de wedstrijd Argentinië tegen India, waarbij vooral de Argentijnse dames benadeeld leken. Volg hier zestig minuten lang live de Olympische Spelen finale van Nederland tegen Argentinië.

Bekijk ook hier alle wedstrijdstatistieken van de wedstrijd

Opstelling Nederland: Koning (GK), de Waard, Keetels, Verschoor, Welten, van Maasakker, Matla, Sanders, Stam, van Geffen en de Goede (C)

Opstelling Argentinië: Succi (GK), Toccalino, Gorzelany, Raposo, Alonso, Granatto, Merino, Sanchez, Sauze, Trinchinetti en Barrionuevo (C)

Foto: World Sport Pics / Frank Uijlenbroek

Reageer